AYIN
İLHAMI

 

MARIE TAGLIONI

‘BALERİN’ ROMANTIK BALE DÖNEMİ ERA d. 1804 Ö. 1884
 

Şöhretinin Nedeni: Romantik dönemin en ünlü balerinidir. Sıçrayışları ve en pointe tekniğini mükemmelleştirmesiyle tanınır.

Stil İmzası: Uzun tül eteği ve kolsuz bluzu.

Şaşırtıcı Bilgi: Taglioni o kadar popüler ki, herkes onun izinden gidiyordu. Rusya'da Taglioni karamelleri, kekleri ve saç stilleri vardı. 1842'de Rusya'daki son performansından sonra bale ayakkabıları 200 ruble’ye satıldı, pişirildi, süslendi ve özel bir sos ile servis edildi; hayranları tarafından yenildi.

 

ONU NEDEN SEVİYORUZ?

 

Taglioni’nin performanslarından sonra pointe tekniği bale eğitiminin vazgeçilmez bir parçası oldu. Dengeli pozlarıyla yeni, hassas bir stil oluşturdu ve her profesyonel olmak isteyen her dansçının ulaşması gereken yeni teknik standartlar oluşturdu.

 

AYIN
PARÇASI

 

LAURENT

 

MARKA CHRISTOPHER GUY
‘LAURENT’ SANDALYE JAVA CAFÉ VARNISH 59 X 60 X 99

Oval sırtı ve Christopher'ın Chris-cross bacaklarıyla, patentli çizgileri olan görkemli bir yemek sandalyesi.

İnovasyon CG stilinin en önemli noktalarından biri. Benzersiz tasarım unsurları arasında olan 'Chris-Cross' koltuk bacak formasyonu için ABD, Avrupa ve Asya'da patent çalışmaları yapıldı. Geleneksel sandalye sırtı tasarımını yeniden tanımlayan Christopher Guy, ürünün rahatlığından, yapısal gücünden veya istikrarından ödün vermeden formunu hafifletti.

Fikir; çeşitli stil kategorileri ile çalışacak kadar basit, sofistike ve esnek bir sandalye tasarlamaktı. Bu duygusal ama zarif görünümünü elde edebilmenin tek yolu arka bacakları yeniden yapılandırmaktı ve böylece Chris-Cross sandalyeleri ortaya çıkacaktı.

Christopher Guy, bunun gibi bir çok tasarımında da olduğu gibi, kadın formundan esinlenmiştir: Zarif bir hanımefendinin korseli beli, Rüzgar Gibi Geçti’den Scarlet O'Hara ve bir balerinin bacakları...

KOD ABR.02.FEN.001

LAURENT DINING CHAIR

CHRISTOPHER GUY

  • 59x60x99
  • CAFE VARNISH
  • Kül, Kahverengi

Hesabınız yok mu?

KAYIT OL